Zalety konta internetowego

We współczesnym świecie funkcjonowanie bez konta bankowego nie jest co prawda niemożliwe, ale na pewno bardzo utrudnione. Traci się też w ten sposób wiele korzyści, jak chociażby oprocentowanie pieniędzy czy możliwość szybkiego zaciągnięcia kredytu. Odkąd na rynku bankowym pojawiły się konta internetowe, korzyści płynące z posiadania rachunku są jeszcze większe i warto się im bliżej przyjrzeć.

Wygodny i szybki dostęp do pieniędzy

Kto z nas nie znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy pieniądze były mu potrzebne „na już”, a najbliższy bankomat lub placówka bankowa były nieczynne? W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się właśnie internetowe konta, które umożliwiają dyspozycję swoimi pieniędzmi 24 godziny na dobę, nawet w okresie świąt czy weekendów. Przelewy można zlecać i odbierać z każdego miejsca na ziemi – wystarczy jedynie dostęp do Internetu i niezależnie czy przez komputer czy przez telefon komórkowy. Co ważne oznacza to, że nie musisz nawet ani razu fatygować się do banku czy na pocztę – za wszystkie rachunki możesz płacić we własnym domu!

Bezpieczeństwo

To chyba najważniejszy z atutów konta internetowego. Wędrowanie po ulicy z dużą gotówką nie jest bezpieczne, a dzięki internetowym transakcjom wcale nie musi być już konieczne. Dodatkowo każdy dostęp do konta jest monitorowany przez system bankowy, a specjalne kody i hasła dostępu uniemożliwiają wgląd w nasze finanse osobom postronnym. Aby zapewnić nam maksimum bezpieczeństwa banki też każdy zlecony przelew online weryfikują za pomocą kodu SMS, który otrzymujemy na naszą prywatną komórkę.

Błyskawiczne zakupy online

Konto internetowe ma też zaletę, która szczególnie ucieszy panie kochające zakupy. Można dzięki temu kupować w sklepach internetowych i płacić za zamówione towary przelewem elektronicznym. Dzięki temu nie trzeba iść na pocztę ani do banku, by zlecić przelew, a pieniądze od razu, nawet tego samego dnia, lądują na sklepowym koncie, co przyśpiesza wysyłkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *